322673 322673 02-03-2018 Mathematics contestada Mary used Delicious (d) and Golden Delicious (g) apples to make homemade applesauce. Delicious apples are $0.75 each and Golden Delicious apples are $1.25 each. Mary spent $21.00 on 22 apples. What should the second equation be? d + g = 21 g – d = 21 0.75d + 1.25g = 21 0.75d – 1.25g = 21