mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
25 POINTS TO WHO EVER ANSWERS!!!1. An ice cream store owner randomly samples 50 customers each day on three separate days to give their opinion about which flav
Convert 302 inches into yards
If the mass of a material is 43 grams and the volume of the material is 11 cm 3, what would the density of the material be?
A raft is made of a plastic block with a density of 650 kg/m 3 , and its dimensions are 2.00 m à 3.00 m à 5.00 m. 1. what is the volume of the raft? __
What equipment is generally used to make lyophilized medications suitable for administering to the patient? A. Measuring cups and clean, warm water
90 POINTS!!!!!The State of Florida ordered a recount of the 2000 votes because too many counties used the “butterfly” ballot against the state law George Bush
Which of these substances is commonly derived from animals for medical purposes? A. Morphine B. Aspirin C. Estrogen D. Paclitaxel
Choose the Answer. Which sentence uss its boldfaced module vocabulary term correctly? I argumented him until he finally gave in, and I won! Her argumentative
Why are some fastethernet ports on the switches are up and others are down?
Select the correct product. (2x + 9)(x + 1) 2x2 + 11x + 9 3x2 + 11x + 9 2x2 - 7x + 9 2x2 + 11x + 10