jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Government programs to reduce acid rain have resulted in cleaner emissions from u.s. industries in recent years. as a result, the sulfate concentration in rainw
The words and, but, and or are _____. articles coordinating conjunctions subordinating conjunctions prepositions
Who is declared the leader after Caesar's death? A.) Brutus B.) Cassius C.) Cimber D.) Antony
what unit would be best to use for measuring the weight of a stapler
Alyssa got a job as a part-time waitress at a diner. She earns a daily wage of $50 and a 20% tip from the bill amount of the customers she serves. Which equatio
Please help I'm in a quiz right now! Sam needs to find the circumference of a circle with a diameter of 24 inches. He uses a calculator to find the circumf
The compromise did Henry Clay proposed for admitting Missouri to the union
John has blonde hair,witch is a recessive trait. However both of his parents have brown,a dominant trait. Is this actuallly possible? Why or why not be sure to
A reproductive disorder in which uterine tissue migrates and grows in the ovaries or fallopian tubes is called
The graph represents the path of an object thrown with a horizontal velocity from a certain height. What is the form of the graph? A. a parabola with the verte