willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
please help will mark brainliest
Find the length of the line segment formed by the points (2, 3) and (2, 5)
What is the y-intercept of the line y – 14 = 6(x – 2.5)?
My question is below
Medical doctors and nurses often O speak in simple terms. O believe their explanations are clear. do not care if instructions are followed properly. O underesti
A man invested $10,500 for 7 years at 5 ½ % per annum simple interest. (A) Determine the simple interest payed (B) Calculate the amount of money he collected af
(5r^2 - 4) - (8r^2 + 7r+8)
Which has more heat, a home oven at 500 degrees Celsius, or a one ton commercial oven at 500 degrees celsius?
POINTS GIVEAWAY! WOOHOO! more coming soon! also, make sure to go to my profile and thank me!
Evaluate the expression. (−1/12)^2 I'm so st00pid LOL