monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
anyone who answers both questions will get brainliest!
Whenever a stranger came to our house , I … would hide …..(hide) in a closet
A small dog walks 12 meters east and then 5 meters north. How many meters is the dog from her starting position? [?] m 5 m 12 m
If the pOH of a nitric acid (HNO3) solution is measured as 11, what is the concentration of HNO3 solution? Choose one 2 × 10-3 M 1 × 10-3 M 1 × 10-11 M 3 × 10-3
29. Which of the following is a complex sentence? A.The government will not take action. B.Though the government will not take action, some citizens disagree. C
Why does your heart have to pump blood?
The colonists in Texas were fighting for independence from the United States, Spain Muxico Both questions
A farmer using conservation blank methods to cultivate the fields will limit soil erosion and return organic material and nutrients to the soil, and will reduce
Insert three A.Ms between 3 and 31
what does desponible mean